Intellitone 200 kit - kabel - tracer met patchkabeltest
| Referentie | MT-8200-60-KIT |
|---|---|
| Extra | |
| Merk | FLUKE |
| Data sheet | intellitone.pdf |
| Zolang de voorraad strekt | Nee |
De Fluke Networks IntelliTone Pro 200 LAN is een professionele toner- en probeset voor het lokaliseren, identificeren en controleren van koperbekabeling. De combinatie van digitale IntelliTone-signaaltechnologie en analoge SmartTone maakt de set geschikt voor zowel actieve datanetwerken als telefoon-, coax-, beveiligings- en andere koperbekabeling.
Belangrijkste kenmerken en voordelen
-
Digitale en analoge kabeldetectie – combineert IntelliTone digitale signalering met SmartTone analoge signalering.
-
Geschikt voor actieve netwerken – maakt het mogelijk om datakabels te traceren terwijl deze aangesloten zijn op actieve netwerkapparatuur.
-
Lokaliseert kabels in bundels – digitale signaalverwerking helpt om de juiste kabel te onderscheiden van omliggende kabels.
-
Onderdrukt storingen en foutieve signalen – helpt bij kabeldetectie in omgevingen met elektrische ruis.
-
CableMap-functie – controleert de aderverbindingen van twisted-pair kabels.
-
Detecteert bedradingsfouten – kan onderbrekingen, kortsluitingen en verkeerd aangesloten aderparen identificeren.
-
Controle van kabelcontinuïteit – maakt een afzonderlijke continuïteitstester voor veel toepassingen overbodig.
-
Ethernet-detectie – helpt bij het identificeren en diagnosticeren van 10/100/1000Base-T Ethernet-verbindingen.
-
SmartTone voor individuele aderparen – de analoge toon verandert wanneer het betreffende aderpaar wordt kortgesloten.
-
LED-signaalsterkte-indicatie – ondersteunt het gericht volgen en isoleren van kabels.
-
Akoestische detectie – de probe geeft het gedetecteerde signaal ook hoorbaar weer.
-
Geschikt voor verschillende koperkabels – inzetbaar voor UTP, STP, coax en tweedraadsbekabeling.
Technische specificaties
-
Producttype: digitale en analoge kabelzoeker / toner- en probeset
-
Productlijn: IntelliTone Pro 200 LAN
-
Detectiemethoden: digitaal en analoog
-
Digitale technologie: IntelliTone
-
Analoge technologie: SmartTone
-
CableMap: ja
-
Continuïteitstest: ja
-
Ethernet-linkdetectie: ja
-
Ondersteunde Ethernet-netwerken: 10/100/1000Base-T
-
Signaalsterkte-indicatie: LED
-
Automatische uitschakeling: ja
-
Voeding toner: 9 V alkalinebatterij
-
Voeding probe: 9 V alkalinebatterij
-
Typische batterijduur: 20 uur
-
Bedrijfstemperatuur: 0 °C tot +40 °C
-
Opslagtemperatuur: -20 °C tot +60 °C
-
Maximale gebruikshoogte: 3000 m
-
Trillingsbestendigheid: random, 2 g, 5 Hz tot 500 Hz
-
Valtest: 1 m
-
EMC: EN 61326-1 en FCC Part 15 B
IntelliTone Pro 200 LAN toner
De toner genereert het signaal dat via de bekabeling wordt verzonden. Voor datakabels kan een digitaal IntelliTone-signaal worden gebruikt, terwijl SmartTone beschikbaar is voor analoge kabeldetectie.
Technische kenmerken van de toner:
-
Afmetingen: 14,1 x 7,5 x 3,2 cm
-
Display: LED
-
Bediening: draaischakelaar
-
Hoofdaansluiting: Mod8
-
Signaal via Mod8: alle vier aderparen van UTP/STP-kabel
-
Coaxaansluiting: F-connector
-
Aansluitingen voor tweedraadsbekabeling: 2 banaanbussen
-
Digitaal signaal: gecodeerd IntelliTone-signaal
-
Analoog SmartTone-signaal: 500 tot 1200 Hz
-
SmartTone-signalen: 4 verschillende toonpatronen
-
Uitgangsniveau: 5 Vp-p
-
Automatische uitschakeling: na 2,5 uur inactiviteit
IntelliTone Pro 200 probe
De probe wordt gebruikt om het door de toner verzonden signaal te detecteren en de juiste kabel of het juiste aderpaar te identificeren.
Technische kenmerken van de probe:
-
Afmetingen: 22,2 x 4,8 x 3,2 cm
-
Display: 8 LED-indicatoren
-
Sync-indicator: ja
-
Bediening: draaischakelaar
-
Volumeregeling: ja
-
Digitale detectiemodi: Locate en Isolate
-
CableMap-detectie: ja
-
Analoge SmartTone-detectie: ja
-
Mod8-aansluiting voor CableMap: ja
-
Automatische uitschakeling: na 1 uur inactiviteit
Digitale kabeldetectie
De digitale IntelliTone-modus is bedoeld voor het traceren van hoogwaardige datakabels en voor gebruik in actieve netwerkomgevingen. Het gecodeerde signaal blijft bruikbaar wanneer een kabel aangesloten is op netwerkapparatuur en helpt om interferentie en overspraak tussen naast elkaar liggende kabels te beperken.
De probe beschikt over afzonderlijke digitale modi voor het lokaliseren van een kabel op afstand en het nauwkeurig isoleren van de juiste kabel in een bundel of patchpaneel.
SmartTone analoge kabeldetectie
Voor traditionele koperbekabeling beschikt de set over SmartTone. Deze analoge functie kan worden gebruikt voor het lokaliseren van individuele aderparen en voor het traceren van onder meer telefoon-, audio-, video-, beveiligings- en coaxbekabeling.
SmartTone genereert vier verschillende toonpatronen. Wanneer het gezochte aderpaar wordt kortgesloten, verandert het hoorbare patroon. Dit helpt om een individueel aderpaar nauwkeuriger te identificeren.
CableMap en kabelcontrole
De IntelliTone Pro 200 Probe beschikt over een CableMap-functie voor twisted-pair bekabeling. Daarmee worden de afzonderlijke aders van de kabel van begin tot eind gecontroleerd.
De functie kan onder meer helpen bij het detecteren van:
-
Onderbroken aders
-
Kortgesloten aders
-
Omgewisselde of verkeerd aangesloten aderparen
De LED-indicatoren op de probe geven het resultaat van de kabelcontrole weer.
Geschikte kabeltypes
De IntelliTone Pro 200 LAN kan worden gebruikt met verschillende soorten koperbekabeling, waaronder:
-
UTP-netwerkkabel
-
STP-netwerkkabel
-
10/100/1000Base-T datanetwerken
-
50 ohm coaxkabel
-
75 ohm coaxkabel
-
Telefoonbekabeling
-
Tweedraads besturingsbekabeling
-
Beveiligingsbekabeling
-
Audio- en videobekabeling
Toepassingen
De Fluke Networks IntelliTone Pro 200 LAN is geschikt voor installatie-, onderhouds- en foutzoekwerkzaamheden aan koperbekabeling.
Typische toepassingen zijn:
-
Netwerkkabels terugvinden in kabelbundels
-
Kabels identificeren op patchpanelen
-
Bekabeling achter wanden, plafonds en vloeren traceren
-
Actieve Ethernet-kabels lokaliseren
-
Controleren van twisted-pair bedrading
-
Fouten in aderverbindingen opsporen
-
Individuele aderparen identificeren
-
Telefoon- en beveiligingsbekabeling traceren
-
Coaxkabels lokaliseren
-
Netwerkverbindingen controleren na uitbreidingen of wijzigingen
Waarom kiezen voor de IntelliTone Pro 200 LAN?
De IntelliTone Pro 200 LAN combineert functies waarvoor anders meerdere afzonderlijke gereedschappen nodig kunnen zijn. Met dezelfde set kunnen kabels worden getraceerd, aderparen worden geïdentificeerd, continuïteit worden gecontroleerd en veelvoorkomende bedradingsfouten worden opgespoord.
De digitale modus is bijzonder praktisch bij moderne datanetwerken en kabelbundels, terwijl SmartTone aanvullende mogelijkheden biedt voor traditionele koperbekabeling en individuele aderparen.
Meegeleverd
-
IntelliTone Pro 200 LAN toner
-
IntelliTone Pro 200 probe
-
Coax F-connectoradapter
-
2 x RJ11-patchkabel
-
2 x RJ45-patchkabel
-
Meetsnoeren met krokodillenklemmen
-
2 x draagkoord
-
Beknopte handleiding
-
2 x 9 V batterij
Belangrijk bij gebruik
De digitale IntelliTone-modus is bedoeld voor het traceren van datakabels en kan ook op actieve netwerken worden gebruikt. Voor individuele aderparen en andere laagfrequente koperbekabeling kan de analoge SmartTone-modus worden gebruikt.
De CableMap-functie vereist een verbinding via de Mod8-aansluiting van de probe. Houd bij het aansluiten op actieve installaties steeds rekening met het bedoelde gebruik en de elektrische grenzen van het toestel.
* Ondanks een zeer uitgebreid voorraadsysteem, is het mogelijk dat de voorraadstatus niet overeenstemt met de actuele voorraad. Aarzel niet ons te contacteren, indien u zekerheid wenst over de beschikbaarheid.
** De weergegeven foto bij de producten kan verschillen van het eigenlijke product.
***Een fout op deze pagina opgemerkt? Laat het ons zeker weten via sara@gotron.be.
